palm

  Szlakiem czarnej ręki

    XIX-wieczna dekadencja i klimat austro-węgierskiej prowincji. Tajemnicza organizacja od wielu lat niepokoi mieszkańców pięknego miasta, zwanego „Małym Wiedniem”. Policja jest bezradna. Mieszkańcom pomóc mogą tylko dwie osoby – wiedeński dziennikarz Richard Wolf i Ty! Gra miejska „Szlakiem Czarnej Ręki” nie tylko opowie dramatyczną historię i zamieni Cię na chwilę w (...)

  Czytaj dalej>>

  MSI-Bielsko-Folder-mapy-9-szlaków-13

  Katolicy w Bielsku i Białej

    Rzeka Biała przez ponad dziewięćset lat wyznaczała granicę biskupstwa wrocławskiego i krakowskiego (przejściowo w latach 1783-1805 tarnowskiego), a od 1925 roku oddzielała diecezję katowicką od krakowskiej. W 1992 roku papież Jan Paweł II powołał do życia nową diecezję bielsko-żywiecką, podległą archidiecezji krakowskiej. Według tradycji, w śląskiej części dzisiejszego miasta funkcję kościoła parafialnego pełnił (...)

  Czytaj dalej>>

  MSI-Bielsko-Folder-mapy-9-szlaków-17

  Szlak kultury żydowskiej

    W XIX wieku Bielsko było największym skupiskiem ludności żydowskiej na Śląsku Cieszyńskim i jednym z większych w monarchii austro-węgierskiej. Także w Białej wyznawcy religii mojżeszowej stanowili znaczny procent mieszkańców. W większości byli to Żydzi tzw. reformowani, zasymilowani w kręgu kultury niemieckiej, grupa ortodoksów zamieszkiwała głównie Białą i Lipnik. Odgrywali znaczącą rolę w gospodarce dwumiasta, (...)

  Czytaj dalej>>

  laipni-ludzam

  Promujemy się na Łotwie

    Łotwa jest krajem wybitnie nizinnym. 57% jej powierzchni leży poniżej 100, a tylko 2,5% powyżej 200 m n.p.m. Najwyższy punkt Łotwy znajduje się natomiast na wysokości zaledwie 312 metrów nad poziomem morza. Nic zatem dziwnego, że decydując się na urlop za granicą, Łotysze bardzo często wybierają destynacje górskie. W ostatnich latach celem numer jeden ich zimowych i letnich eskapad górskich stały się słowackie (...)

  Czytaj dalej>>


Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt