F1-okl

  Sentymentalny spacer po Białej

    W oczekiwaniu na słońce i pierwsze wiosenne spacery proponujemy Państwu sentymentalny powrót do Białej sprzed 50 laty. Spacer rozpoczniemy na tzw. „krzywym mostku” nad rzeką Białą. Za jej plecami pani z dzieckiem widać starą fabrykę Vogta, która wtedy była Zakładem Przemysłu Wełnianego im. Józefa Magi, a obecnie mieszczą się tam wydziały Urzędu Miejskiego w (...)

  Czytaj dalej>>

  4

  Niespełnione marzenia, czyli… krótka historia FSM 106 Beskid

    17 listopada 2017 roku, w wieku 84 lat odszedł od nas inżynier Wiesław Wiatrak - autor wielu patentów motoryzacyjnych i długoletni kierownik Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Wiesław Wiatrak zajmował się między innymi wdrożeniem do produkcji Syreny BOSTO, a na początku lat osiemdziesiątych opracował prototyp samochodu Beskid.   FSM 106 Beskid wyprzedzał (...)

  Czytaj dalej>>

  Foto 4-590-okl

  Spacerkiem po Bielsku

    Wszyscy lubimy podróże. Dzięki nim poznajemy nowe miejsca, nowych ludzi, odkrywamy nieznane dotąd smaki. Podróże są oderwaniem od codzienności, są formą relaksu i wypoczynku. Podróże kształcą. Zwiedzając zabytki minionych czasów mamy bezpośrednio kontakt z historią. Podróże pozwalają nam inaczej spojrzeć na świat i otaczającą nas rzeczywistość. Dużą frajdę sprawiają także podróże (...)

  Czytaj dalej>>

  590-okl

  Tajemnice pewnego potoku

    Modernizacja ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej wchodzi w ostatni etap realizacji. Płynąca pod ulicą Niwka przykryta została nową nawierzchnią po której już poruszają się samochody, a robotnikom pozostały tylko prace wykończeniowe. Miłośników historii naszego miasta zaciekawi pewnie fakt, że przy okazji remontu dokonano ciekawego odkrycia archeologicznego. Dokonując wykopów potrzebnych do usadzenia separatorów, (...)

  Czytaj dalej>>


Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt