Noc Muzeów wśród archiwaliów

  Program: 1. Wystawa Znów w Rzeczypospolitej – I wojna światowa w Galicji Zachodnie i krańcach Śląska Cieszyńskiego – z materiałów archiwalnych AP w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej 2. Zwiedzanie siedziby Archiwum Państwowego Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 43 3. Prezentacja etapów powstawania budynku archiwum - historyczne nagrania filmowe 4. Poznaj szukajwarchiwach.pl – jak łatwo i szybko przeprowadzić kwerendę archiwalną 5. (...)

  Czytaj dalej>>

  U sąsiadów: Dzień wolnej sztuki

  Tegoroczna edycja Dnia wolnej sztuki, w Muzeum Zamkowym w Pszczynie koncentrować się będzie wokół ciekawego fragmentu historii pszczyńskiego zamku,kiedy to Ziemią Pszczyńską w latach 1765-1847, władała saksońska rodzina książąt Anhalt-Köthen-Pless. Chcesz dowiedzieć się co kryje szafa księżnej Luizy Ferdynandy Anhalt-Köthen-Pless? Jaką tajemnicę skrywał gobelin z I poł. XVII wieku? Co to jest szabeltas? Zobaczyć oryginalne zapiski z przed 240 (...)

  Czytaj dalej>>

  U sąsiadów: Orzeł czarny. Orzeł biały…

  Muzeum Zamkowe w Pszczynie od 27 kwietnia zapraszamy do Stajni Książęcych w Pszczynie na wyjątkową wystawę Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia Pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.Obejrzyj archiwalne dokumenty, zdjęcia i filmy, niektóre po raz pierwszy prezentowane. Odkryj, jakie ważne decyzje, dla dziejów świata i Polski, zapadały w pszczyńskim zamku w trakcie I wojny światowej. Poznaj historię pszczyńskich (...)

  Czytaj dalej>>

  Noc Muzeów na Bielskim Syjonie

  Tradycyjnie w kościele Zbawiciela zostaną wystawione stare dokumenty i będzie też możliwość zwiedzenia starego cmentarza z przewodnikiem. O godz. 18.00 wystąpi zespół BiBi Singers, o godz. 19.00 wykład prof. Grażyny Kubicy-Heller na temat bielskich diakonis - mało kto wie, że umierającym Edmundem Wojtyłą opiekowały się do końca właśnie siostry diakonisy. Przy cmentarzu zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne, które pokażą sprzęt wojskowy, w tym (...)

  Czytaj dalej>>


Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt