Wojciech Brożonowicz: Chodźcie ze mną wszyscy spracowani

Rankiem czwartego Czerwca 2015 roku z Parafii św. Anny w Katowicach – Nikiszowcu wyruszyła procesja Bożego Ciała. Jak co roku licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta przeszli wyznaczoną trasą, zatrzymując się przy utworzonych na tę okazję ołtarzach i publicznie składając świadectwo swojej wiary oraz manifestując przywiązanie do tradycji. Towarzyszyłem procesji z aparatem, dokumentując to wydarzenie w samym sercu górniczego Śląska.
Jednocześnie był to jeden z etapów na mojej własnej trasie. Wędrówkę tą odbyłem w latach 2015-2016, przywożąc z niej łącznie prawie 300 fotografii. Zdjęcia prezentowane na wystawie to wybrane 44 kadry. Powstały w 12 miejscowościach Śląska i okolic. Poza katowickim Nikiszowcem były to: Radlin, Ruda Śląska, Brzeszcze, Rybnik, Będzin, Czechowice-Dziedzice, Łaziska Górne, Czerwionka-Leszczyny, Bytom, Zabrze i Wola.
Wystawa Chodźcie ze mną wszyscy spracowani to złączona w jedną całość fotograficzna relacja z obu tych wędrówek. Relacja mocno subiektywna i mająca być w zamierzeniu pretekstem do refleksji nad regionem mi najbliższym – Śląskiem.
Wojciech Brożonowicz 
Wojciech Brożonowicz, rocznik 1983, z zawodu inżynier produkcji, z zamiłowania fotograf. Bielszczanin z urodzenia i wyboru. Od kliku lat członek grupy fotograficznej prowadzonej w Bielsku-Białej przez Inez Baturo.
Uczestnik licznych konkursów fotograficznych m.in.
• Z dala od zgiełku 2010 MOK Sucha Beskidzka
• XXXV Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny im. Jana Sunderlanda
Krajobraz Górski 2015 / MOK Nowy Targ (Wyróżnienie FIAP)
• IX Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka 2015 /
Oświęcimskie Centrum Kultury
• X Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej Dziecko 2016 /
WBPiCAK w Poznaniu
• Dias Show przegląd fotografii w formie multimedialnej 2017/Galeria Fotografii B&B w Bielsku Białej
Uczestnik wystawy zbiorowej Mały Wiedeń, Styczeń 2016/Galeria Fotografii B&B. 
Szukam w fotografii miejsc dla siebie. To co mnie interesuje najbardziej jest wokół, tu i teraz. Dlatego noszę ze sobą swój aparat i zatrzymuję w kadrze wybrane miejsca i chwile. Dokumentuję subiektywnie: tylko wybrane fragmenty, tylko w wybranych momentach. Staram się wypracować swój sposób na to, by obrazami opowiadać o tym co widzę. Szukam punktu zaczepienia i wokół niego buduję zdjęcie. Obiektywem zbieram w jednym kadrze różne małe elementy i układam tak długo, aż utworzą coś ciekawego. Gotowe fotografie następnie same stają się małymi elementami, z których układam jedną większą całość – serię.
Wojciech Brożonowicz

6 April 2018 o godz. 18.00
Galeria Fotografii B & B
ul. 1 Maja 12, 43-30 Bielsko-Biała

mail: office.fcf@gmail.comfundacja-centrum-fotografii.org
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt