Wielki karnawałowy maraton zumby dla Irenki i Martusi!

Maraton Zumba Fitness i Zumba Kids – fantastyczną, karnawałową imprezę charytatywną dla całej rodziny, którą poprowadzą najlepsi licencjonowani instruktorzy z różnych stron Polski. Tym razem fundusze zbierane będą dla Ireny Awieruszko-Ptaszkiewicz i Marty Kubasiak, na ich rehabilitacje i walkę z chorobą. Impreza rozpocznie o godz. 16.00 szaloną zabawą dla najmłodszych, czyli Zumba Kids. W godz. 17.00-20.30 Zumba Fitness.

organizatorzy:
Marta Świątek -Stanienda
Luce Arena – Patrycja Kuś
Fundacja Pomaluj Nasz Świat

IRENA AWIERUSZKO-PTASZKIEWICZ to wspaniała osoba o wielkim sercu!!! Fantastyczna, radosna instruktorka Zumby, która jak sama mówi, dodaje jej skrzydeł! Niestety od urodzenia żyje z rzadką genetyczną chorobą układu kostno-stawowego Choroba Keitha, mnogie wyrośla chrzęstno – kostne, mnogie kostniakochrzęstniaki, czasem diagnozowana również jako Choroba Olliera. Co specjalista – to inne rozpoznanie, bo tak to jest w przypadku rzadkich chorób. Mnogie chrzęstniakokostniaki – to zaburzenia w wyniku mutacji genetycznych, powodujące deformacje kostno – stawowe w całym ciele. Taki chaos kostny .. Bardzo dużo jest tych wyrośli chrzęstno – kostnych wszędzie, bo rosły intensywnie od 2 do ok 20 roku życia. Ale choroba jest na całe życie. Zaburzone są proporcje ciała, krótkie ręce nierównej długości, dłonie i stopy jak u 6 letniego dziecka, zbyt krótkie palce z deformacjami kostnymi. Niektóre kości są wywichniete w stawach, bo są nierównej długości, rosły w różnym tempie. Deformacje kostne są w całym układzie kostno – stawowym, problemy z kręgosłupem, zdeformowana miednica, nieprawidłowa budowa stawów biodrowych i kolanowych . Oczywiście taka wyjątkowa anatomia sprawia, że stawy niszczą się w wyniku nietypowych obciążeń – szczególnie stawy biodrowe, kolanowe, stopy, kręgosłup, bo nic nie jest takie jak powinno być. To wiąże się z bólem i ograniczeniem sprawności.
Mimo swojej choroby nie poddaje się, wie jak to jest być osobą potrzebującą, dlatego organizując charytatywne maratony Zumby pomogła już wielu chorym i potrzebującym ludziom. Dziś sama tej pomocy potrzebuje aby normalnie żyć, chodzić i robić to co kocha, czyli dzielić się swoją pasją z innymi prowadząc ukochaną Zumbę, podczas której zapomina o wszystkich problemach. Irenka potrzebuje kosztownych badań genetycznych i rehabilitacji, na które często musi bardzo długo czekać lub po prostu zwyczajnie jej na nie nie stać.
Irenka pomaga innym, teraz czas aby pomóc jej!!!

MARTUSIA KUBASIAK ma 5 lat. Mama Martusi będąc z nią w ciąży, zachorowała na neurologiczne schorzenie (Zespół Guillana-Barrego) i była całkowicie sparaliżowana. Po trzech miesiącach pobytu w szpitalach uczyła się wszystkich czynności ruchowych od nowa. Martusia urodziła się w 40 tygodniu ciąży z niedotlenieniem i podejrzeniem wady mózgu. Przebywała miesiąc na intensywnej terapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przechorowała między innymi sepsę. Po kilku tygodniach okazało się, że ma wrodzoną cytomegalię. Konieczny był cztero-tygodniowy pobyt w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka  w Warszawie. Cytomegalia jest groźnym wirusem który powoduje wiele wad rozwojowych u płodu. Jest najbardziej niebezpieczny w I trymestrze ciąży i właśnie wtedy zaatakował układ nerwowy Marty. Na skutek tej choroby Martusia ma małogłowie, opóźniony rozwój psychoruchowy oraz obustronny niedosłuch.
Pomimo rehabilitacji postępy w zakresie ruchowym nie są jednak zadowalające. Marta nie potrafi samodzielnie siedzieć oraz jeszcze nie kontroluje główki, rozwinęła się natomiast społecznie . Poprawił się kontakt wzrokowy z Martusią jest bardziej obecna i świadoma, uśmiecha się dużo i jest chętna do współpracy.
Nadal wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji. Martusi potrzebne są turnusy rehabilitacyjne kilka razy w roku oraz niezbędna jest codzienna rehabilitacja. Konieczny jest też sprzęt rehabilitacyjny.

Instruktorzy:

Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz Bielsko-Biała
Czesław Ptaszkiewicz Bielsko-Biała
Marta Świątek-Stanienda Bielsko-Biała
Paweł Gorzelak Bielsko-Biała
Natalia Cypcer Bielsko-Biała
Alicja Turczyńska-Bryl Kraków 
Barbara Paszek Ochaby
Elżbieta Twardzik Pszczyna
Agnieszka Kozioł Czechowice-Dziedzice
Joanna Dudkiewicz Racibórz
Ewelina Wychowaniec Częstochowa
Kasia Bąk Częstochowa 
Cezary Strączyński Częstochowa
Marta Haponowicz Proszowice, Kraków
Paweł Błaszkiewicz Proszowice , Kraków
Teresa Walerczak Radom
Anna Półtorak Kielce
Tomasz Matula Skoczów
Agnieszka Młocek Mikołów
Kamila Kwandrans Częstochowa
Ewa Englart Krzeszowice
Gabriela Bryndza Maków Podhalański
Ewa Migodzińska Częstochowa
Angelina Pawul Jawiszowice
Anna Gibas Kalwaria Zebrzydowska
Dorota Olszewska Żywiec
Karina Żak-Dudek Trzebinia
Kasia Krywult Częstochowa
Agnieszka Kupczak Częstochowa
Paulina Rokita Proszowice
Patrycja Porczyńska Karo&Patul Pszczyna
Agnieszka Płaska Bielsko-Biała 
Barbara Fila-Chwiej Nowy Sącz
Ania Kluczna Częstochowa 
Martyna Włodarska Będzin 
Magdalena Gibki Sosnowiec

13 January 2018 o godz. 16.00
Cena: wejście – cegiełka min. 20 zł
Luce Arena
Legionów 26/28, bud. F, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 795 520 177

mail: fundacjaluce@gmail.comwww.luce.org.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt