Szukalski Original Quartet In Memmory

Kwartet ten był ostatnim  stałym składem Tomasza Szukalskiego. Występowali razem przez ponad 10 lat. Zespół zagrał  na wszystkich znaczących festiwalach w Europie, odbył wiele tras koncertowych grając na różnych kontynentach.
W skład zespołu wchodził: Artur Dutkiewicz – wieloletni przyjaciel Tomasza Szukalskiego, który współpracował z saksofonistą, grając z nim także w duecie – oraz Adam Kowalewski i Krzysztof Dziedzic, bardzo młodzi wówczas muzycy, którzy zostali zauważeni przez mistrza na warsztatach jazzowych. Jak sami wspominają  dawał im bardzo wiele swobody do grania i terminowanie u jego boku miało ogromny wpływ na ukształtowanie ich osobowości artystycznych.
Z okazji zaduszek przyjaciele postanowili uczcić pamięć Tomasza Szukalskiego i zagrać w takim składzie  trzy koncerty: w Warszawie w Teatrze Capitol, w Krakowie w Jazz Clubie U Muniaka  oraz w Bielsku-Białej w Jazz Clubie Metrum.
Do zespołu zaprosili saksofonistę tenorowego Tomasza Grzegórskiego, którego ton oraz  sposób grania jest, jak uznali członkowie kwartetu, najbardziej zbliżony do barwy Szakala.
Zagrają wspólnie utwory takie, jak Pieśń Portugalska czy Chata Wuja Toma. 
Koncert ten na pewno będzie miał w sobie odczuwalnego ducha wielkiego mistrza jakim był niewątpliwie Tomasz Szukalski.

1 December 2017 o godz. 20.00
Cena: 50, 40 zł
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel: 517506 306
sprzedaż biletów. www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
mail: info@metrumjazz.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt