Święta na Bielskiej Starówce od 15 do 17 grudnia

 

Święta na Starówce na stałe wpisały się w krajobraz Bielska-Białej. W tym roku przedświąteczna atmosfera zagości w okolicach zamku i na starówce już w najbliższy weekend – od 15 do 17 grudnia.

Święta na Starówce to jarmark bożonarodzeniowy i występy muzyczne. Ze sceny popłyną przede wszystkim dźwięki kolęd. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Pectus, który wystąpi w niedzielę 17 grudnia o godzinie 16.00. Na płycie rynku staną stoiska gastronomiczne. Stoiska handlowe rozlokowane zostaną natomiast na ulicy Wzgórze i na placu Chrobrego. Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował słodyczami.

 

                                                                          *   *   *

 

Podobnie jak choinka, tradycja jarmarków bożonarodzeniowych dotarła do nas z Niemiec. Tak jak u naszych zachodnich sąsiadów, tak i w Polsce jarmarki szybko wpisały się w świąteczny klimat. Gdzie bowiem, jak nie pośród kolorowych straganów szukać należy oryginalnych drobiazgów i smakołyków na świąteczny stół? 

 

plakat
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt