Święta na starówce

Święta na starówce – trzydniowe wydarzenie organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową Promix i Bielskim Centrum Kultury odbędzie się w dniach 15, 16 i 17 grudnia. Impreza stwarzająca miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem trwale wpisała się już w miejski kalendarz wydarzeń.
Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in. Katarzyna Dendys, zespół Ampli Fire i gościnnie Izabela Kapiasová, zespół Chwila, Damian Luber Quartet, Kamuflaż, Małgorzata Stasiaczek i Three Generations, Watra, Grupa Furmana oraz Studio Piosenki Charisma.
Gwiazdą będzie zespól Pectus, który wystąpi w niedzielę o godz. 16.00.
warsztaty  dla dzieci
16 grudnia w godz. 16.00-19.00
17 grudnia w godz. 15.00-18.00
wstęp bezpłatny
Bistro Maluchem do Lwowa, ul. Cieszyńska 3:
dekorowanie pierników świątecznych
sala w kamienicy Rynek 4 (i piętro):
wykonywanie ozdób choinkowych i kartek świątecznych,
wykonywanie witraży w technice Tiffany’ego. 
Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, stoiska handlowe – na ulicy Wzgórze i na pl. Bolesława Chrobrego. Wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko.
Jak co roku na pl. Chrobrego stanie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach przed dawną siedzibą Banku Śląskiego ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.
Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić ciasteczka i pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.
Święta na starówce uatrakcyjnione zostaną dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, do czego wykorzystane zostaną elewacje kamienic, płyta Rynku oraz inne elementy architektury.

15 December 2017 o godz. 15.00
Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy5, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 334701240

mail: bpm@um.bielsko.plwww.um.bielsko.pl, www.bielsko-biala.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt