Štĕpán Mleczko: Od ściany do ściany

W Czeskim Centrum Informacji i Edukacji mieszczącym się w filii Książnicy Beskidzkiej na osiedlu Złote Łany do końca stycznia można oglądać wystawę malarstwa i rysunku czeskiego artysty Štepána Mleczko zatytułowaną Od ściany do ściany. Na wystawie prezentowane są abstrakcje, akty, pejzaże oraz obrazy wykonane techniką mieszaną. Štepán Mleczko urodził się w 1953 roku w Ostrawie. Po przeprowadzce do Hawirzowa uczęszczał na kurs rysunku pod kierownictwem Wojciecha Berki. W latach 1992-1994 prowadził kursy sztuki ceramicznej we Frydku-Mistku. 
Podstawą twórczości artysty jest rysunek ołówkiem uzupełniony kolorem lub strukturalnym reliefem. Figuralne malowidła tworzy mieszaną techniką akrylu, amerykańskiego retuszu i rysunku. Tematyka krajobrazów, przeważnie beskidzkich jest przedstawiana za pomocą delikatnych odcieni suchych pasteli.
Z technik graficznych wybiera zazwyczaj igłę, sitodruk i monotyp.
Jego dzieła znajdują się w kolekcji Galerii Karola Swolińskiego w Kuńczycach i w prywatnych kolekcjach w Czechach i na Morawach, Austrii, Niemczech, Anglii i USA.

10 January 2018 o godz. 17.00
Filia Książnicy Beskidzkiej na Złotych Łanach
ul. Jutrzenki 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 338162904

mail: zlotelany@ksiaznica.bielsko.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt