ABC zimowych spacerów

 

Zimowe spacery nie cieszą się niestety dużą popularnością. Mróz, wiatr i śnieg nie działają zachęcająco na większość z nas. Zamiast spaceru wybieramy leniuchowanie pod kocem z ciepłą herbatką w ręku. Nie wszyscy pewnie mają świadomość, że takie zachowanie nie jest zdrowe. Nie gwarantując sobie odpowiedniej dawki ruchu rozleniwiamy nasze ciała, które tym samym stają się bardziej podatne na przeziębienia i inne infekcje. Nie czekajmy zatem ze spacerem na pierwsze wiosenne promienie słońca i wyjdźmy na przechadzkę jeszcze dziś.

Zimowe powietrze jest skutecznym lekiem na złe samopoczucie. Kilkunastominutowy spacer sprawi, że poczujesz się lepiej. Dotlenisz organizm, odetkasz zatoki, pobudzisz krążenie krwi i poprawisz metabolizm. A jeśli dodatkowo świeci słońce to uzupełnisz również niedobory witaminy D. Kolejnym argumentem niech będzie to, że zimowe spacery służą również utrzymaniu właściwej sylwetki. Jednostajna godzinna przechadzka pozwala bowiem na spalenie do 300 kcal.

By właściwie wykorzystać zalety zimowego spaceru nie należy zapominać o właściwym doborze garderoby. Należy ubrać się ciepło, ale… bez przesady. Tak by nie doprowadzić do przegrzania. Najlepiej ubrać się na cebulkę. Obowiązkowe są oczywiście: rękawiczki, szalik i czapka.

A jaka pora jest najlepsza na spacer? Specjaliści sugerują godziny południowe. Przed obiadem, kiedy słońce jest w zenicie. Chyba, ze preferujecie bardziej rześkie powietrze. Wtedy odpowiedniejsze będą godziny wieczorne. Wychodząc na spacer późnym popołudniem lub wieczorem pamiętać należy również o odblaskowych dodatkach do ubrania. Są one szczególnie przydatne jeśli trasa naszego spaceru biegnie wzdłuż lub przecina drogę, po której poruszają się samochody. Przed wyjściem na spacer należy również zapoznać się z aktualną sytuacją smogową.  

 

1

 
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt