Sound Meck: Eruption

Album Eruption zespołu Sound Meck zawiera wyłącznie autorskie kompozycje liderki Sabiny Meck. Powstawały one do tekstów, które Sabina pisała, chcąc opowiedzieć o pewnych zdarzeniach, sytuacjach czy stanach emocjonalnych danej chwili. Pomimo tego, że muzyka inspirowana była warstwą słowną, zamysł autorki polegał na potraktowaniu głosu jako jednego z instrumentów, nierozerwalnie wiążącego się z brzmieniem zespołu – jak mówi artystka. Szczególną rolę pełni tu duet głosu i trąbki, jako instrumentów wiodących. W połączeniu z ekspresyjną warstwą partii gitary, jedynego instrumentu harmonicznego w tym składzie, a także kontrabasu i perkusji, stanowiących oparcie rytmiczne, powstaje wyobrażona barwa dźwiękowa. 
Album ukazał się 28 kwietnia 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia
- Pisząc tę muzykę chciałam, aby każdy z instrumentalistów miał w niej miejsce dla siebie. Pragnęłam uwzględnić temperament artystyczny i sposób kreowania każdego z wykonawców. Każda z kompozycji jest prawdziwym przekazem tego, co odczuwałam, i co chciałam powiedzieć o sobie – mówi Sabina Meck.
Trudno jest zakwalifikować utwory Sound Meck do jednego gatunku. Oscylują wokół muzyki jazzowej, łącząc elementy jazzu tradycyjnego z europejskim, a także z muzyką klasyczną.
W 2015 roku, zespół Sound Meck zdobył Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest Tarnów. Jury przyznało Sabinie Meck również indywidualną nagrodę specjalną Największy Talent Festiwalu. 
Sabina Meck – śpiew, kompozycje
Paweł Surman – trąbka
Łukasz Kokoszko – gitara
Adam Tadel – kontrabas
Szymon Madej – perkusja

26 January 2018 o godz. 20.00
Cena: 30, 25 zł
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel: 517506 306
sprzedaż biletów. www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
mail: info@metrumjazz.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt