Słowacja – zapraszamy na wycieczkę z PTTK

 


Oddział PTTK Podbeskidzie w Bielsku-Białej

zaprasza na wycieczkę

SŁOWACJA – DEMIANOWSKA JASKINIA LODOWA,

ŚWIĘTY KRZYŻ, LIPTOWSKI MIKULASZ

26 sierpnia 2017

 

Pierwszym punktem zwiedzania jest Demianowska Jaskinia Lodowa. Jaskinia położona jest w Dolinie Demianowskiej, która  znajduje się na terenie Parku Narodowego Niskich Tatr. Zgromadzony w jaskini lód  tworzy niepowtarzalną dekorację w postaci stalaktytów, stalagmitów i lodowych kolumn. Temperatura w jaskini waha się od 1 do 5 °C, wilgotność powietrza wynosi 96–98%.

Kolejnym punktem programu wycieczki jest miejscowość Święty Krzyż, gdzie uczestnicy wycieczki zwiedzą między innymi drewniany ewangelicki artykularny kościół z XVII w. Jest to jeden z największych kościołów tego typu w środkowej Europie. Może pomieścić do 6 tys. wiernych.

Ostatnim punktem programu jest spacer  po Liptowskim  Mikulaszu.

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie. Do jaskini należy zabrać ciepłe ubranie ze względu na panującą tam temperaturę.

Wpłata na udział w wycieczce (obejmuje transport, parkingi, ubezpieczenie, usługę pilota) wynosi 80 złotych dla członków PTTK z opłaconą składką za rok 2017 i 90 złotych dla pozostałych. Dodatkowo płatne są bilety wstępu – szacunkowy koszt około 10 euro.

Wyjazd – 26 sierpnia, godzina 7.00 – ul. Słowackiego, parking przy Bielskim Centrum Kultury.

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są do 23 sierpnia w biurze  oddziału PTTK  w Bielsku-Białej ul. Wzgórze 9 w godzinach pracy biura. (tel. 33 812 24 00).

Przy zapisach podajemy: nazwisko i imię, adres zamieszkania, PESEL, okazujemy legitymację PTTK. Rezerwacja telefoniczna bez wpłaty jest ważna tylko 3 dni. Kolejność zapisów decyduje o wyborze miejsc w autokarze.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorem – Panią Elżbietą Jagosz – 602 833 874.

 

1
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt