Ściana pilnie poszukiwana

 

Murale, czyli obrazy malowane na ścianach budynków, szturmem zdobywają polskie miasta. Ich wartość w przestrzeni publicznej doceniają tak mieszkańcy, jak i turyści. Obecnie mówi się wręcz o turystyce muralowej, gdzie odwiedzający miasta specjalnie podążają szlakami istniejących w przestrzeni obrazów.

Bielsko-Biała – na tę chwilę – może się pochwalić 18 muralami. Ta dość nietypowa galeria to świetny produkt turystyczny, który zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Na potrzeby jej promocji przygotowano nawet specjalne wydawnictwo, które dostępne jest nieodpłatnie  między innymi w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej.

Wychodząc z założenia, że murale – oprócz estetyki – mogą być również nośnikiem wartości edukacyjnych, w regionie realizowany jest projekt Powietrze bez granic. Jego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców pogranicza polsko-czesko-słowackiego, a jednym z finalnych produktów ma być mural o tematyce nawiązującej do ochrony powietrza.

W związku z powyższym pilnie poszukiwana jest ściana, która chętnie pokryje się muralem. ;-) Ściana powinna mieć wymiary około 80 m² i znajdować się (najlepiej) w Bielsku-Białej. Projekt muralu zostanie wybrany na drodze konkursu i zdobił będzie ścianę przez 5 kolejnych lat. Więcej informacji na ten temat udzieli Państwu Monika Pasierbek ze Stowarzyszenia Region Beskidy – 33 488 89 24, m.pasierbek@euroregion-beskidy.pl

 

sciana
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt