Rey Ceballo & Tripulacion Cubana

To nie pierwszy raz, kiedy Rey Ceballo występuje przed bielską publicznością. W ubiegłym roku koncert pochodzącego z Santiago de Cuba pianisty, kompozytora i producenta muzycznego przyciągnął tłumy. W ramach festiwalu Letnia Scena Sfery już 4 sierpnia wraz ze swoim projektem Tripulacion Cubana wróci do nas z dobrze znanymi rytmami. Bielska publiczność będzie miała także okazję, jako jedna z pierwszych w Polsce, usłyszeć zupełnie nowe kompozycje grupy, które niebawem znajdą się na ich pierwszej płycie. Na scenie nie zabraknie też bielskich akcentów. Muzykom towarzyszyć będą utalentowane tancerki – Joanna Sieja oraz Anna Kurowska – które są nauczycielkami tańca, w bielskim Studio Tańca South Motion.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy najpopularniejszy na polskim rynku zespół salsowy przygotowywał materiał na swój pierwszy krążek. Rey Ceballo zaprosił do swojego projektu wybitnych artystów, znanych polskiej publiczności z takich zespołów jak Calle Sol, Noche de Boleros, Impacto czy spektaklu Conoce Mi Cuba.
Sam Ceballo współpracował m.in. ze słynnym zespołem Sierra Maestra (której lider – Juan de Marcos Gonzales, był jednym z animatorów projektu Buena Vista). Grał z najlepszymi zespołami i solistami kubańskiej sceny, z którymi koncertował m.in. po Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Anglii, Belgii oraz Holandii. W 2000 roku przyjechał do Polski i założył grupę Calle Sol, która od początku cieszy się dużą popularnością w kraju i za granicą. Pracował jako muzyk sesyjny z Mietkiem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Maciejem Maleńczukiem, Kayah, Robertem Chojnackim, Wienio i Pele, zespołami De Mono i Maanam. Gościł na wielu płytach, był liderem pierwszego solowego projektu Olgi Jackowskiej Kora Ola, ola!, a w 2013 roku stworzył pierwszy w Polsce musical o Kubie Conoce Mi Cuba.
Na koncert pełen gorącej latynoskiej krwi i rytmów Sfera zaprasza w piątek, 4 sierpnia o 19.30, przed Galerię Sfera, na Pplac Bolka i Lolka. Wszystkie koncerty w ramach Letniej Sceny Sfery są bezpłatne.
https://www.youtube.com/watch?v=-3t29nbaamM

4 August 2017 o godz. 19.30
Sfera
ul. Mostowa 5, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 334987035

www.sfera.com.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt