Do Krakowa z PTTK

 

Podobnie jak choinka, tradycja jarmarków bożonarodzeniowych dotarła do nas z Niemiec. Tak jak u naszych zachodnich sąsiadów, tak i w Polsce jarmarki szybko wpisały się w świąteczny klimat. Gdzie bowiem, jak nie pośród kolorowych straganów szukać należy oryginalnych drobiazgów i smakołyków na świąteczny stół? 

Jednymi z piękniejszych jarmarków świątecznych w Polsce są z  pewnością te krakowskie. Na czas adwentu krakowski rynek główny wraca do tradycji obecnej tu od stuleci. Nieopodal sukiennic staje kilkadziesiąt kramów, na których kupić możemy między innymi ręcznie malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, wyroby z drewna i wełny, itd. Skosztować można wyśmienitych potraw lokalnych i ogrzać się przy szklance grzańca galicyjskiego.

By przekonać się o tym na własnej skórze wystarczy odpowiedzieć na ofertę oddziału PTTK w Bielsku-Białej, który 16 grudnia bieżącego roku organizuje jednodniową wycieczkę do Krakowa. 

 

Ramowy program: 

Przejazd do Krakowa, udział w  jarmarku adwentowym na Krakowskim Rynku. Dla chętnych (we własnym zakresie) istnieje również możliwość zwiedzenia wystawy Wyspiański, zorganizowanej w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie w 110 rocznicę śmierci, zwiedzanie pokonkursowej wystawy szopek krakowskich i najwyższej szopki w bazylice franciszkanów. 

 

Opłaty: 

Wpłata za udział w wycieczce (obejmuje transport, parkingi, usługę pilota): 50 zł dla członków PTTK z opłaconą składką za rok 2017 i 55 zł dla pozostałych.  Przy zapisach podać należy adres zamieszkania i numer legitymacji PTTK.

 

Wyjazd: godz.  8.00 – zatoka autokarowa BCK ul. Słowackiego. Zapisy chętnych przyjmowane są od 6 grudnia w biurze oddziału PTTK w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 9, tel. 33 812 24 00.

 

krk-jarmark
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt