Promujemy się na Łotwie

 

Łotwa jest krajem wybitnie nizinnym. 57% jej powierzchni leży poniżej 100, a tylko 2,5% powyżej 200 m n.p.m. Najwyższy punkt Łotwy znajduje się natomiast na wysokości zaledwie 312 metrów nad poziomem morza. Nic zatem dziwnego, że decydując się na urlop za granicą, Łotysze bardzo często wybierają destynacje górskie. W ostatnich latach celem numer jeden ich zimowych i letnich eskapad górskich stały się słowackie Tatry.

Obserwując zainteresowanie Łotyszy górami, Ambasada RP w Rydze uznała ten kierunek jako jeden z najbardziej perspektywicznych w rozwoju turystyki przyjazdowej (z Łotwy) do Polski. Stąd też – po raz drugi z rzędu – przedstawiciele beskidzkiej branży turystycznej zaproszeni zostali do wspólnej prezentacji regionu podczas targów turystycznych Balttour 2018, które odbywały się w Rydze w terminie od 2 do 4 lutego br.

Udział w targach turystycznych jest z pewnością jedną z podstawowych form promocji regionów. Dla branży jest szansą wymiany doświadczeń, dla turystów indywidualnych stanowi natomiast idealną okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami regionu, który zamierzają odwiedzić w najbliższej przyszłości.

Beskidy prezentowane były na wspólnym stoisku Grupy Wyszehradzkiej. W tym roku gospodarzem stoiska były Węgry, a oprócz oferty węgierskiej i polskiej na stoisku promowano również atrakcje wybranych regionów Czech i Słowacji. Na potrzeby targów Balttour 2018 przygotowano pierwszą broszurkę informacyjną o Beskidach w języku łotewskim. Licząc na wzrost odwiedzin, opisano w niej pokrótce główne atrakcje turystyczne regionu.

 

*   *   *

 

Zainteresowanych tekstem w języku łotewskim odsyłamy tutaj.

 

laipni-ludzam
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt