Olszówka Górna przystanek MZK – polana Dębowiec (530 m n.p.m.) – przełęcz Dylówki (720 m n.p.m.) – Szyndzielnia schronisko PTTK (1001 m n.p.m.)

obraz4

Znaki: zielone

Długość trasy: 6 km

Czas przejścia: 2 godziny 15 minut

Dojazd: autobusami MZK linii nr 8 i okresowo nr 7, przystanek Szyndzielnia. Parking dla samochodów osobowych znajduje się kilkaset metrów niżej, przy skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej i ulicy Karbowej.

Trudniejszy wariant wejścia na Szyndzielnię z Olszówki Górnej. Polecana dla osób lubiących samotne wędrowanie z dala od zgiełku i tłumów.

Znaki zielone rozpoczynają się obok słupa z wagonikiem pierwszej kolei linowej na Szyndzielnię z 1953 roku. Znaki niebieskie na Przełęcz Dylówki biegną asfaltową dróżką wzdłuż potoku Olszówka, znaki zielone natomiast skręcają w lewo w górę.

Schronisko PTTK na Szyndzielni (1001 m n. p. m.)

Schronisko na Szyndzielni jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych schronisk w polskich górach. Wybudowane zostało w 1897 roku.
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt