O Bielsku-Białej

 

Bielsko-Biała jest jednym z piękniejszych miast na południu Polski. Jego największymi atutami są zabytki architektury i położenie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zwiedzających zainteresowanych turystyką miejską zachwycą liczne zabytki wzorowane na architekturze wiedeńskiej. Miłośników turystyki aktywnej bez tchu zostawią otaczające miasto góry. Beskidy. Góry, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Można przemierzać je pieszo, na rowerze górskim, czy na coraz popularniejszych po latach zapomnienia nartach ski tourowych.

Bielsko-Biała i otaczające je Beskidy stanowią idealną parę. Z każdego nieomal okna, z każdej ulicy czy placu widać otaczające miasto szczyty. Wędrowiec znajdzie wśród nich to, czego szuka: gwar lub samotność, piękno beskidzkiej przyrody, niesamowite widoki i wiele, wiele więcej. Górskie wędrówki ułatwiają wyznaczone i oznakowane szlaki turystyczne: piesze i rowerowe.

Najbardziej popularną górą w okolicy Bielska-Białej jest Szyndzielnia. Na jej zdobycie trzeba zarezerwować dwie godziny. Znacznie szybciej dostaniesz się na jej szczyt najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową. Przy górnej stacji znajduje się 18-metrowa wieża widokowa oraz punkt wypoczynku "Stara Stacja 1000 m n.p.m.”, gdzie turyści mogą korzystać z własnego prowiantu oraz przekąsek zakupionych w bufecie.

Miłośnicy rowerów pokochają z pewnością Kozią Górę, czyli… niepozorne wzniesienie leżące w granicach administracyjnych Bielska-Białej. Miejsce znane do niedawna tylko wąskiej grupie zapaleńców totalnie odmieniło swe oblicze w przeciągu jednego zaledwie roku. Kozia Góra (i Szyndzielnia) oferują blisko 30 kilometrów czynnych górskich tras rowerowych enduro, a okolica pełna jest barów, serwisów rowerowych, myjek nakierowanych na turystów rowerowych. Nie masz roweru górskiego lub nie chcesz wieźć go ze sobą z domu? To nie problem – wypożyczysz go na miejscu, a miejscowi instruktorzy zadbają o Twój trening.

Nie odpowiadają Ci rowery górskie? Może spróbujesz swych sił odkrywając beskidzkie jaskinie? Jaskinia w Trzech Kopcach jest jedną z najdłuższych w polskich Karpatach Fliszowych. Pokonanie wyznaczonej pod ziemią trasy o długości 1200 metrów zajmuje około 2 godzin. Pamiętaj tylko by nie zaglądać tam bez asysty wykwalifikowanego grotołaza! Łatwo bowiem zabłądzić w jej wąskich, długich korytarzach.

Za dużo adrenaliny? Najlepszym sposobem na obniżenie jej poziomu są spacery lub nordic walking. Nie bez znaczenia oczywiście pozostają okoliczności przyrody (i architektury). 
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt