Niebo złote Ci otworzę…

Koncert poetycko-muzyczny Niebo złote ci otworzę… w wykonaniu Artura Gotza, akompaniament Dariusz Igielski.
Niebo złote ci otworzę to nastrojowy teatr piosenki, który łączy nostalgię i zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością. Tytuł programu to fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, do którego muzykę napisał 50 lat temu Zygmunt Konieczny specjalnie dla Ewy Demarczyk (Wiersze wojenne). Podczas koncertu będzie można usłyszeć również wiersze wielkich polskich poetów: Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Stanisława Wyspiańskiego (fragment Wyzwolenia i Wesela), Mirona Białoszewskiego (fragment Pamiętnika z Powstania Warszawskiego), Bolesława Leśmiana, a także piosenki Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty oraz znane pieśni patriotyczne (Pałacyk Michla, Sanitariuszka Małgorzatka), często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji.
Artur Gotz (ur. 12 sierpnia 1983 r.w Krakowie) – aktor teatralny, filmowy, a także wokalista. Na scenie występuje od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech spektaklach. W 2006 r. ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Wydziale Zamiejscowym we Wrocławiu (wydział lalkarski), wystąpił w dyplomie u Jana Szurmieja, pracę magisterską napisał na temat Teatr piosenki Ewy Demarczyk. Aktualnie związany jest z Teatrem 6. piętro w Warszawie (od 2013 r.), od września 2011 roku jest aktorem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

8 November 2017 o godz. 17.00
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel: 338228221
KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.plksiaznica.bielsko.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt