Mirosław Bochenk: Pod dziką czereśnią

Promocja książki wydanej przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W programie niespodzianki, przede wszystkim dla pań.
Promocji książki towarzyszyć będą niespodzianki, które przygotował sam autor. Szczególne zaproszenie KB kieruje do wszystkich pań, którym – mamy nadzieję – towarzyszyć będą panowie. Data promocji książki wybrana została nieprzypadkowo: 8 marzec – Święto Kobiet, bowiem ich wrażliwość i piękno zachwycają każdego poetę.
Mirosław Bochenek – rocznik 1960. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek dla m.in.: Ryszarda Riedla i zespołu Dżem (Autsajder, Za to że żyje), Mirka Breguły i duetu Universe (Tacy byliśmy…, Ile lat trzeba iść), zespołów: Easy Rider, Rebelianci, Tomaš Kočko & Orchestr (Moravská, wersja polska) oraz Tomka Lewandowskiego, Piotra Woźniaka, Kabaretu Długi. Debiutował w 1975 roku, wydał osiem zbiorów wierszy. Za dotychczasowe publikacje książkowe otrzymał cenioną Nagrodę im. Władysława Orkana – Warszawa 2008. Utwory autora wykorzystano w polskich filmach fabularnych: To ja, złodziej i Skazany na bluesa oraz w filmie dokumentalnym Się macie ludzie. Wiersze autora tłumaczono na języki: chorwacki, czeski, bułgarski, słowacki i szwedzki.           

8 March 2018 o godz. 17.00
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel: 338228221
KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.plksiaznica.bielsko.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt