Międzynarodowa gala operowo-operetkowa – koncert odwołany

Międzynarodowa gala operowo-operetkowa – z okazji Dnia Kobiet zaprezentowana zostanie 8 marca o godz. 18.00 w Sali Redutowej Pod Orłem. Wystąpią Swietłana Kaliniczenko – sopran (Ukraina) i Alberto Profeta – tenor (Włochy). Zabrzmią największe arie i duety z oper G. Verdiego, G. Pucciniego, G. Donizettiego; ie zabraknie znanych przebojów ze słynnych operetek E. Kalmana, F. Lehara, a także pieśni neapolitańskich i ukraińskich.
bilety: www.kupbilecik.pl oraz w punktach sprzedaży Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert oraz Salonach Muzycznych RIFF 
SWIETŁANA KALINICZENKO – wybitna śpiewaczka operowa, sopran liryczno-koloraturowy, solistka Opery Sląskiej w Bytomiu. Podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwyca widzów głosem, elegancją, wdziękiem i temperamentem. Doskonale czuje repertuar najwybitniejszych kompozytorów z dziedziny opery i operetki. Z ogromną erudycją wciela się w poszczególne role, dbając o to, by opowiadana przez nią historia przemówiła do wszystkich. Po mistrzowsku posługuje się trudną techniką wokalną, wymagającą nie tylko niezwykłej lekkości, ale także precyzyjnej intonacji i bezwzględnej kontroli nad oddechem.
ALBERTO PROFETA – tenor (Włochy). Uczeń legendarnego Luciano Pavarottiego.Niezwykle utalentowany włoski tenor, obdarzony fenomenalnym głosem o aksamitnej barwie i szlachetnym brzmieniu. Najważniejszym wieloletnim nauczycielem i „wokalnym ojcem” młodego śpiewaka był wybitny tenor wszech czasów Luciano Pavarotti. Mistrz Pavarotti bardzo lubił przekazywać swoją wiedzę pięknego śpiewu „belcanto”. Najbardziej utalentowanym i ambitnym uczniom pomagał w rozwoju kariery, brał w swoje koncerty, organizowane nie tylko we Włoszech, a i w całym świecie.
Alberto Profeta był jednym z ulubionych uczniów Pavarottiego i zaśpiewał liczne koncerty u boku Mistrza w wielu krajach Europy.
Urodził się na Sycylii, w malowniczym mieście Palermo. Pochodzi z rodziny o muzycznym rodowodzie: matka – pianistka, ojciec, brat i siostra – śpiewacy, babcia – sopranistka i również grała na fortepianie. Zamiłowanie do opery, śpiewu i muzyki mały Alberto okazywał od wczesnych lat. W wieku 5 lat już znał na pamięć wszystkie operetki i niektóre opery.
Alberto Profeta w swoim repertuarze posiada najważniejsze pierwszoplanowe partie takie, jak: Alfredo w Traviacie, Książe w Rigoletto, Manrico w Trubadurze G. Verdiego; Cavaradossi w Tosce, Pinkerton w Madamie Batterfly, Rudolf w Cyganerii G. Puccini; Turiddu w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagni; Canio w Pajacach R. Leoncovallo i wiele innych. 
Współpracuje z Teatro Massimo di Palermo, Teatro di Stefano di Trapani, Teatro Flaiano di Roma, Teatro Goldoni di Livorno, Teatro Rendano di Cosenza, Teatro Carlo Felice di Genova, Opera w Kairze i innych.
Gościł na ekranach najważniejszej Telewizji włoskiej RAI, udzielając wywiadów oraz biorąc udział w popularnych programach muzycznych.

8 March 2018 o godz. 18.00
Cena: 40, 35 zł
Pod Orłem
ul. 11 Listopada 43, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 338164220
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt