Mieczysław Tarnawa: Tarnawa. Rodzinna firma mistrzów rzemiosła i społeczników 1934-2017

Książka autorstwa pana Mieczysława Tarnawy opiewa historię, której początki sięgają 1934 r. Utrzymana w konwencji kroniki, opowiada o wybranych, ale interesujących, a momentami dramatycznych wydarzeniach, w których tle przewijają się dzieje najnowsze nie tylko Bielska-Białej i jego okolic, ale także ogólnie całej ojczyzny. Okraszona Soczystymi anegdotami z własnych przeżyć, w ty, z czasów posłowania autora na sejm oraz reprodukcjami dokumentów i ilustracjami bajecznych zabawek i pamiątek wychodzących spod ręki czterech pokoleń Tarnawów i ich współpracowników; stanowi niezwykle rzadki w kraju przykład publikacji poświęconej dokonaniom jednej firmy rzemieślniczej – napisał o książce historyk dr Jerzy Polak.

14 December 2017 o godz. 17.00
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel: 338228221
KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.plksiaznica.bielsko.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt