Mateusz Pulawski Lunar Quartet

Mateusz Pulawski Lunar Quartet powstał w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy gitarzysty jazzowego i kompozytora – Mateusza Puławskiego. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Mateusz Puławski – gitara, Thomas Winther Andersen – kontrabas, Nicolo Ricci – saksofon i Henning Luther -perkusja.
W marcu zeszłego roku został wydany drugi krążek zespołu – Change Of Seasons, który opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten temat został przedstawiony w akustycznej jazzowej oprawie przy pomocy XIX-wiecznie brzmiących, lirycznych kompozycji, ekscytujących improwizacji i głęboko osadzonego groovu.
Ten album, tak jak debiutancka płyta zespołu Half Moon Heart, został bardzo dobrze przyjęty przez holenderską (i nie tylko) prasę jazzową. Był on również emitowany w radio zarówno w Holandii, jak i w Polsce, Niemczech czy Hiszpanii. Zespół odbył dwie trasy koncertowe, w tym jedną po Holandii, Belgii i Polsce w 2016 roku, promując krążek Change of Seasons.
W lecie 2017 r. Mateusz Pulawski Lunar Quartet przyjeżdża do Polski i Niemiec z nowym materiałem. Podczas nadchodzącej trasy zespół zarejestruje ścieżki do nowego, trzeciego już albumu. W trasę kwartet zabiera ze sobą jednego z najbardziej utalentowanych polskich alcistów młodego pokolenia – Wojciecha Lichtańskiego.
Lunar Quartet jest w wielu aspektach romantycznym zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce.Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów i nadzwyczajnej estetyki, jednym słowem: sztuki – mówi M.Pulawski

30 June 2017 o godz. 20.00
Cena: 25, 20 zł
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel: 517506 306
sprzedaż biletów. www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
mail: info@metrumjazz.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt