Marek Andrzejewski z Lubelskiej Federacji Bardów i gościnnie Tomek Lewandowski

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Początkowo związany z teatrem Gardzienice, z teatrem Grupa Chwilowa i folkowym zespołem Orkiestra św. Mikołaja. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku jego twórczość kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.
W 1994 roku otrzymał Pierwszą Nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową Grupę Niesfornych. Nagrał z nimi płytę Trolejbusowy Batyskaf. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał 13 płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną liczbę koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.
Marek Andrzejewski ma w swoim dorobku również cztery płyty solowe: Trolejbusowy Batyskaf (1997), Dziesięć pięter (2003), Elektryczny sweter (2012), Akustycznie (2015). Piąta płyta Lublimania jest w trakcie realizacji.
W repertuarze, z którym koncertuje znajdują się głownie utwory autorskie, a także Boba Dylana, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Edwarda Stachury, Adama Ziemianina oraz innych wybitnych pieśniarzy i poetów.
więcej na: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
www.lfb.lublin.pl/marek.htm
http://www.youtube.com/c/trolejbusowybatyskaf

14 January 2018 o godz. 18.00
Cena: do kapelusza
Galeria Wzgórze
ul. Wzgórze 4, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 509146213, 502077836
czynne całą dobę
mail: kukiola@bielitz.plwww.bielitz.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt