Lekki pojazd terenowy z Bielska-Białej

 

19 maja w Bielsku-Białej odbędzie się prezentacja, obok której obojętnie nie będzie mógł przejść żaden miłośnik rodzimej motoryzacji i historii naszego miasta. Dzięki zaangażowaniu pana Antoniego Przychodzienia, właściciela Muzeum Fiata 126p im. Ryszarda Dziopaka na ulice Bielska-Białej po bardzo, bardzo długiej przerwie wyjedzie – zbudowany na bazie popularnego malucha – lekki pojazd terenowy typu LPT. 

To wyjątkowy rarytas! Szacuje się, że w latach 70 minionego wieku wyprodukowano zaledwie 10 egzemplarzy tego pojazdu. Do dzisiejszych czasów zachowały się tylko trzy. Warszawa i Szczecin mogą pochwalić się wersjami pływającymi, Bielsko-Biała – jedynym znanym na świecie egzemplarzem w wersji lądowej.

Więcej na temat różnic pomiędzy obiema wersjami i wielu, wielu innych ciekawostek nt. prezentowanego modelu będzie można dowiedzieć się podczas sobotniej prezentacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – sobota, 19 maja br, plac Ratuszowy w Bielsku-Białej. Prezentacja rozpoczyna się o godzinie 11.00.

 

1

 

Podgrzewając emocje celowo nie publikujemy zdjęcia pojazdu po remoncie. Zamieszczona fotografia prezentuje LPT przed przystąpieniem do renowacji. Foto: Beata Stekla, www.beskidzka24.pl

 
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt