Koncert muzyki gospel

Na tegoroczny finałowy koncert festiwalu BCK zaprasza 19 kwietnia o godz. 18.00 do kościoła św. Andrzeja Boboli (obok Szpitala Wojewódzkiego) na spotkanie z The Real Rogers and Friends.
W świat muzyki gospel publiczność wprowadzą Darnita i Kirk Rogers, znani jako The Real Rogers. Artyści pochodzą z Atlanty w stanie Georgia i reprezentują nurt amerykańskiego gospel. Wiele lat muzycznego i aktorskiego doświadczenia pozwala muzykom The Real Rogers and Friends wnieść w koncertowy repertuar pełnię emocji, nutę refleksyjności oraz niezwykłą radość muzyki gospel, która działa kojąco na duszę. Z powodzeniem szukają drogi spotkania z ze słuchaczem, a ich muzyka trafia do serc i porywa.
Darnita i Kirk Rogers od 2011 r. mieszkają w Niemczech, gdzie prowadzą chóry Joy of Gospel (Radość z Ewangelii) oraz Voices of Praise (Głosy Uwielbienia). W koncertach w Europie Zachodniej występują zwykle pod nazwą The Real Rogers and Friends z towarzyszącym im kilkunastoosobowym chórem, złożonym z doświadczonych wykonawców pochodzących w większości z USA, a także z zespołem muzycznym.
Darnita Rogers – charyzmatyczna solistka i chór mistrzyni – jest znana ze swojego melodyjnego i zarazem potężnego sopranu, który obejmuje pięć oktaw. Ma w swoim repertuarze zarówno tradycyjne hymny gospel, jak i utwory współczesne. Na koncertach pojawiała się z tak znanymi gwiazdami gospel, jak Fred Hammond, Edwin i Walter Hawkins, Patti LaBelle i James Moore. Śpiewała Yes we can dla Baracka Obamy i wystąpiła na koncercie galowym José Carrerasa. Nie zabrakło jej wśród gwiazd koncertujących w wielu krajach Europy w ramach projektu The Very Best of Black Gospel. Jej uduchowiony, energiczny charakter stanowi inspirację zarówno dla chórów, które prowadzi, jak również dla widowni. Darnita Rogers potrafi skutecznie porwać do dzielenia się przeżyciem radości z Ewangelii.
Kirk Rogers, znakomity zarówno jako wokalista obdarzony silnym tenorem, jak i klawiszowiec czy perkusista, przez lata związany był z kościelnymi chórami. Towarzyszył wielu znanym amerykańskim muzykom gospel, takim, jak biskup Hezekiah Walker, Keith Pringle, Norman Hutchins, Leanne Faine, Lowell Pye. Podobnie jak Darnita uczestniczył też w europejskiej trasie The Very Best of Black Gospel. Brał udział również w produkcjach teatralnych i założył formację gospel Kirk Rogers & Eternity.
Wspólnie wokaliści występowali w programach telewizyjnych wraz z takimi artystami, jak Edwin Hawkins, Richard Smallwood, Tyler Perry, Will Smith, Roger Whittaker, Florian Silbereisen, Howard Carpendale.

19 April 2018 o godz. 18.00
Cena: 40, 20 zł
Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 338281645, 33828165, 512265535
bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, w godz. 8.00-15.00 – w pokoju nr 12 oraz przez całą dobę na stronie internetowej www.bck.bielsko.pl
mail: bck@bck.bielsko.plwww.bck.bielsko.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt