Sacrum po góralsku

Wystąpią: Agnieszka Radwan-Stefańska – organy i Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem.
w programie:
Samuel Sebastian Wesley (1810-1876) – Choral Song
Obyrtany – na pienińską nutę
Pobłogosław Panie – pieśń pienińska
Tradycyjne melodie góralskie 
Marian Sawa (1837-2005) / Kapela Góralska
Serdeczna Matko – Matko Najświętsza, do Serca Twego – Po górach dolinach – Z dawna Polski Tyś Królową 
William J. Kirkpatrick – Singing I go
R. Vaughan Williams – Rhosymedre
Louis James Alfred Lefébure-Wély (1817-1869) – Sortie Es-dur
Syćka se Wom życom – pieśń pienińska
Zycymy, zycymy – opr. Kapela Jaśka Kubika 
Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem – w skład kapeli wchodzą krościeńscy muzycy-amatorzy wykonujący muzykę folklorystyczną regionu Pienin:
Jan Kubik – prym
Marian Jarosz – basy
Izabela Dusik – sekund
Zdobywcy wielu nagród i wyróżnień w całej Polsce i za granicą. Założycielem i pomysłodawcą Kapeli jest Jan Kubik, z zawodu piekarz, rolnik i hodowca. Wielki pasjonat muzyki góralskiej, tancerz, śpiewak, gawędziarz, hafciarz. Stroje wykonane przez niego używają gazdowie pienińscy, flisacy, zespoły regionalne oraz orkiestry. 
Agnieszka Radwan-Stefańska – w 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009). Jest laureatką IV miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Organów w Częstochowie (2000) oraz III miejsca na XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii (2002), gdzie również uzyskała wyróżnienie i specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Mariana Sawy. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą prowadzonych przez wybitnych organistów oraz klawesynistów. W 2003 r. brała udział w światowym prawykonaniu utworu Tadeusza Machla na troje organów w Leżajsku. Dwukrotnie była stypendystką programu Fugato organizującego organowe kursy mistrzowskie w Bad-Homburg (Niemcy). W 2006 roku otrzymała stypendium International Summer School w Dartington (Anglia) w klasie mistrzowskiej prof. Davida Titteringtona – organy (Royal Academy, Londyn) oraz Colina Tilney`a – klawesyn (Kanada). Koncertowała podczas krajowych i zagranicznych festiwali organowych, niejednokrotnie ze swoim mężem, organistą Markiem Stefańskim. Współpracuje jako akompaniator z solistami, zespołami kameralnymi oraz chórami. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie przy promocji oraz realizacji projektów artystycznych i naukowych. Jest prezesem Zarządu Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE. Współpracuje z Radiem Kraków, publikując wraz z red. Mateuszem Borkowskim, cykl autorskich felietonów poświęconych muzyce klasycznej Solo i w duecie. Pomysłodawczyni I dyrektor artystyczny Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum w Krościenku n. Dunajcem.

12 May 2018 o godz. 19.00
Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
ul. św. J. Chrzciciela 14, Bielsko-Biała
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt