Kamienica MZK – Ośrodek Narciarski Dębowiec – Olszówka Górna MZK – Przełęcz Dylówki

 

Znaki: niebieskie, długość trasy- 6 km, czas przejścia- 2 godz.

Pierwsze 45 minut szlak prowadzi chodnikiem, wzdłuż ulic Karbowej i Alei Armii Krajowej, drogę można znacząco skrócić dojeżdżając autobusem do Olszówki Górnej. Od Olszówki Górnej MZK najkrótsze dojście na Przełęcz Dylówki, a w połączeniu ze znakami zielonymi od Przełęczy Dylówki,  również najkrótsze dojście na Szyndzielnię. Polecany jako szlak zejściowy z Szyndzielni, będący alternatywą dla kolei gondolowej.

 

(0.00 ↑2.00) Kamienica MZK

Z przystanku MZK linii nr 7 „Kamienica” idziemy chodnikiem wzdłuż ulicy Karbowej, mijamy skrzyżowanie z ulicą Kolistą i dochodzimy w okolice Stacji Narciarskiej Dębowiec.

 

(0.15 ↑1.45) Stacja Narciarska Dębowiec(420 m n.p.m.).

Stacja Narciarska Dębowiec została otwarta w styczniu 2013 roku. Ze względu na łatwość dojazdu oraz  oświetlenie stanowi atrakcyjny punkt wypadowy dla mieszkańców miasta  i gości. Stacja zachęca do przejażdżki koleją krzesełkową także poza sezonem zimowym, a ponadto proponuje relaks w znajdującym się w sąsiedztwie dolnej stacji kolei parku linowym oraz siłowni na świeżym powietrzu. Wzdłuż trasy narciarskiej przebiega ścieżka edukacyjna, ponad górną stacją kolei znajduje się plac zabaw dla dzieci. Stacja dysponuje także parkingiem na 110 samochodów. Mijamy stację i po kilku minutach dochodzimy w sąsiedztwo Hali Widowiskowo- Sportowej. Cały czas towarzyszy nam ładny widok na miasto i jego otoczenie. Po kilku minutach dochodzimy do Parkingu Dębowiec.     

 

(0.30 ↑1.30) Parking Dębowiec.

Można tu dojechać samochodem, zostawiając go na płatnym parkingu, bądź na miejscach parkingowych przy ulicy Karbowej. Minąwszy parking, skręcamy przed rondem w prawo i idziemy dalej skrajem ulicy. Po kilkuset metrach docieramy do pętli autobusów MZK.

 

(0.45 ↑1.15) Olszówka Górna MZK.

Z pętli autobusowej kierujemy się asfaltową dróżką, wzdłuż potoku Olszówka. W prawo odchodzi szlak zielony na Szyndzielnię, a my po około 3 minutach dochodzimy do budynku Dolnej Stacji Kolei.

Dwadzieścia metrów w prawo od szlaku, za potokiem, źródełko Sahara. Mijamy budynek kolei z lewej strony i za potokiem skręcamy w lewo do góry. Po kilkudziesięciu metrach podejścia przekraczamy leśną drogę przeciwpożarową i najpierw stromo grzbietem, a potem łagodnie trawersem idziemy ścieżką przez gęsty, młody las. Przecinamy znaki czerwone z Olszówki MZK na Szyndzielnię i ponad nimi spotykamy znaki zielone z Olszówki Górnej MZK na Szyndzielnię. Na Przełęczy Dylówki kończy się nasz szlak.

 

(1.15 ↑0.00) Przełęcz Dylówki (720 m n.p.m.).

Stąd na Szyndzielnię lub na Dębowiec za znakami czerwonymi lub zielonymi.

 

1
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt