FUNfest: Boeing, boeing

Teatr Polski (Bielsko-Biała)
Czy poligamia jest w ogóle możliwa? Tak, jeśli tylko umie się dobrze planować… A Maks jest w tym prawdziwym ekspertem: w swoim notesie skrzętnie zapisuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów, bo każda z jego trzech narzeczonych (Jola, Johana i Janet) to stewardessa innych linii lotniczych. Wszystko układa się świetnie, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Boeing – samolot szybszy niż inne. Reszty już nietrudno się domyślić – zmiana rozkładu lotów niszczy misternie skontruowany harmonogram randek. W wybrnięciu z kłopotów pomaga Maksowi przybyły spod Grunwaldu kuzyn Paweł i zaciągająca ze Wschodu pomoc domowa Nadia.
Sztuka francuskiego pisarza Marca Camolettiego  to wielki przebój światowych scen teatralnych. Zagrana została w przynajmniej 55 krajach; trafiła na West End i Broadway, została laureatką Tony Awards, a w 1991 roku doczekała się 17 500 reali­zacji i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii najczęściej wystawiana francuska sztuka. Na polskie sceny sztuka trafiła w 1964 roku, dzięki przekładowi Henryka Roztworowskiego, pod tytułem Latające narzeczone. W okresie swej największej popularności, w latach 60.-80. zrealizo­wana została dziesięciokrotnie.
Po długoletniej przerwie powróciła na polskie sceny pod orygi­nalnym tytułem Boeing, Boeing za sprawą nowego, świetnego przekładu Bartosza Wierzbięty. Autor tłumaczeń takich kinowych hitów jak Shrek czy Madagaskar odświeżył przykurzoną nieco farsę Camolettiego, umiejętnie przenosząc najzabawniejsze treści oryginału w polskie realia. 
Tekst – Marc Camoletti
Tłumaczenie i adaptacja – Bartosz Wierzbięta
Reżyseria – Witold Mazurkiewicz
Scenografia – Katarzyna Załęcka
Opracowanie muzyczne – Krzysztof Maciejowski
Ruch sceniczny – Katarzyna Zielonka
Premiera: 6 stycznia 2016
Obsada:
Rafał Sawicki, Oriana Soika, Agnieszka Rose, Wiktoria Węgrzyn, Anita Jancia, Mateusz Wojtasiński

25 June 2017 o godz. 16.00, 20.00
Cena: 60, 50 i 40 zł
Teatr Polski
ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 33 8293160, 33 8228453
bilety dostępne on-line za pośrednictwem strony internetowej teatru
kasa czynna: wtorek-piątek 10.00-14.00 i 15.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem, w weekendy i święta na trzy godziny przed każdym spektaklem
mail: rezerwacja@teatr.bielsko.plwww.teatr.bielsko.pl




Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt