Dominik Szmajda: Samotnie przez lasy równikowe Afryki

Klub Ludzi z Pasją zaprasza na spotkanie z niezwykłą osobą. Gościem klubu będzie Dominik Szmajda – miłośnik pieszych i rowerowych wypraw do egzotycznych zakątków Afryki i Azji oraz aktywny zawodowo wydawca książek o tematyce podróżniczej. Także pasjonat fotografii i uczestnik Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy w Gdyni.

Samotnie przez lasy równikowe Afryki
Pierwotny plan wyprawy zakładał przejście przez fragment lasu równikowego Parku Narodowego Salonga, samotnie, bez przewodnika. Miałem po prostu zanurzyć się w największym afrykańskim lesie i wyjść z niego po 2-3 tygodniach w innym miejscu, kilkadziesiąt, a może kilkaset kilometrów dalej.

Rzeczywistość z całą bezwzględnością zweryfikowała te śmiałe założenia. Co nie znaczy, że wyprawa była nieudana! Udało mi się przejść ok. 350 km leśnymi ścieżkami od wioski do wioski. Poznałem życie ludzi, którzy zamieszkują jedne z najbardziej niedostępnych rejonów lasów równikowych odkrywając świat, gdzie ludzie wciąż żyją, jak przed wiekami.

Doświadczyłem Konga, które jest esencją zarówno egzotyki przyrody i pierwotnych kultur jak i esencją wszelkich trudności, z jakimi kojarzy się podróżowanie po Afryce. Ale tym samym to prawdziwy raj dla eksploratorów i poszukiwaczy przygód.

Rok później znów udałem się do afrykańskiej dżungli – tym razem zrealizowałem swój cel. Ale przygód, także tych niebezpiecznych, nie brakowało…

2 October 2017 o godz. 19.00
Klub Miasto
plac Mickiewicza 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 338213183
Bilety na koncerty są do nabycia w punktach sprzedaży:
1. Klub Miasto, Pl. Mickiewicza 2, Bielsko-Biała
2. Pigal Cafe, ul. Przechód, Bielsko-Biała
3. Rock Galeria, Rynek 6, Bielsko-Biała
4. Rock Galeria, Staszica 7, Bielsko-Biała
mail: bbmiasto@gmail.comwww.facebook.com/klubmiasto
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt