Czyste Beskidy, czyli… sprzątanie z nagrodami

 

20 października 2017 roku po raz pierwszy w Bielsku-Białej odbędzie się wspólne sprzątanie śmieci, pozostawionych przez pseudo turystów na górskich szlakach turystycznych. Akcja pod nazwą Czyste Beskidy to przedsięwzięcie popularyzujące idee ochrony środowiska naturalnego i ekologii.

Problem ze śmieciami najbardziej widoczny jest w lasach sąsiadujących z popularnymi szlakami górskimi. W wypadku naszego regionu jednym z takich miejsc jest z pewnością masyw Szyndzielni, dlatego też 20 października wszystkie siły i możliwości skupiamy na posprzątaniu stoków tej właśnie góry.

Zainteresowanych udziałem zapraszamy na stronę www.czystebeskidy.pl Przed zgłoszeniem koniecznie należy zapoznać się z regulaminem. Potem pozostaje już tylko wciągnięcie znajomych lub członków rodziny, wybranie jednego z dostępnych 9 szlaków i wypełnienie formularza zgłoszeniowego. 

Potrzebujących dodatkowej motywacji zaciekawi pewnie informacja o konkursach z BARDZO ciekawymi nagrodami. I tak na przykład - dzięki uprzejmości www.hunt-fish.eu - jedno z was już w najbliższy piątek stanie się szczęśliwym posiadaczem wyjątkowego plecaka Fjallraven Kanken w ekologicznym wydaniu Re-Kanken.

Czym jest Re-Kanken? To plecak, który w 95% wykonany został z materiałów poddanych recyklingowi. 1 plecak powstaje z 11 butelek typu PET, a nici - by ograniczyć użycie wody, energii i substancji chemicznych - barwione są przed przędzeniem. 

www.youtube.com/watch?v=heCKKUUOCbw

 

re-kanken

 

 

 

 
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt