Big Jump w Bielsku-Białej!

Klub Gaja i Koalicja Ratujmy Rzeki zaprasza wszystkich, którym los rzek nie jest obojętny do organizacji akcji Big Jump (European River Swimming Day) i wejścia do wody 9 lipca o godzinie 15.00.
Każdy może przyłączyć się do akcji, wchodząc do najbliższego akwenu lub zanurzając w nim dłonie czy stopy. W ten sposób Europejczycy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i przyrodzie.
Klub Gaja zaprasza na Big Jump do Bielska-Białej i wspólnego wejścia o godz. 15.00 do rzeki Białej (park Włókniarzy, ul. Partyzantów, na wysokości kortów).
Jak informuje Klub Gaja, tegoroczna edycja BIG JUMP jest szczególnie istotna z powodu zagrożeń, które mogą spotkać polskie rzeki. Projekty regulacyjne i betonowanie rzek – naszego dziedzictwa narodowego nie ma nic wspólnego ze zrównoważonym gospodarowaniem zasobami przyrodniczymi. Dlatego też do akcji Big Jump włączyła się Koalicja Ratujmy Rzeki (KRR) zrzeszającą kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, naukowców i obywateli.
Jak zorganizować własny Big Jump? To proste!
Dołącz do wydarzenia Big Jump na Facebooku Klubu Gaja: https://www.facebook.com/Klub.Gaja/; zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, zabierzcie ze sobą zwierzęta: psy czy konie. 9 lipca w niedzielę o godz.15.00 wejdziecie wspólnie do wody (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie), koniecznie zróbcie zdjęcie.
Big Jump można zorganizować wszędzie nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.
Zdjęcia wraz z krótką informacją (miejscowość, nazwa akwenu, liczbą osób), wyślij na adres klubgaja@klubgaja.pl. Najciekawsze zostaną opublikowane na stronie oraz funpage’u Klubu Gaja.
Pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą! 
Nad lokalnymi rzekami i Bałtykiem BIG JUMP 2017 już organizują:
Klub Gaja – rzeka Biała w Bielsku-Białej
Stowarzyszenie Chodź nad Świder – rzeka Świder
Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA – Morze Bałtyckie
mieszkańcy Szczyrku – rzeka Żylica
mieszkańcy Wrocławia – rzeka Odra
Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Iny i Głowienicy – rzeka Ina i Gowienica
Stepnicka Organizacja Turystyczna – Zalew Szczeciński
W Polsce BIG JUMP koordynowany jest przez Klub Gaja przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network. 

9 July 2017 o godz. 15.00
Klub Gaja
ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt