Akcja „Bezpieczna Zima”

 

BEZPIECZNA ZIMA – to tytuł akcji społecznej organizowanej w grudniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza oraz Grupę Beskidzką GOPR.

Okres zimowy to sezon aktywnego wypoczynku w górach. Oddajemy się przyjemnościom związanym ze spędzaniem czasu na stokach narciarskich. Często jednak jesteśmy świadkami, bądź sami spotykamy się z sytuacjami kiedy potrzebna jest fachowa pomoc.

Jak przygotować się do tych trudnych do przewidzenia zdarzeń? Jak zareagować kiedy nasze, bądź czyjeś Zdrowie lub Życie jest zagrożone?

Na te pytania odpowiadają doświadczeni Ratownicy GOPR, Ratownicy Medyczni oraz Lekarze z Zespołu Ortopedii Szpitala Świętego Łukasza.

Akcja Społeczna BEZPIECZNA ZIMA to kontynuacja programu edukacyjnego Szpitala Świętego Łukasza. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy i świadomości pozwalającej na zachowanie szeroko rozumianego Zdrowia.

Tegoroczne wydarzenie skupia się wokół tematyki sportów zimowych. Wieloletnia współpraca z GOPR oraz szerokie doświadczenie zespołu lekarskiego oddziału ortopedii w zakresie leczenia urazów sportowych stało się podstawą do stworzenia koncepcji programowej wykładów. W trakcie spotkania, oprócz pokazów sprzętu GOPR, zaprezentowane zostaną filmy z akcji ratowniczych oraz wyjaśnione będą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w górach. Lekarze ortopedzi opowiedzą o zasadach diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu urazów narciarskich oraz o wskazówkach odnośnie powrotu do sportu po wyleczonym urazie. Ponadto fizjoterapeuci przeprowadzą instruktaż ćwiczeń, które każdy narciarz powinien przeprowadzić przed rozpoczęciem zjazdu narciarskiego.

Dodatkowo w tym dniu zorganizowany będzie dzień otwarty w Szpitalu św. Łukasza, gdzie partnerzy akcji BEZPIECZNA ZIMA przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Planowane są gry i zabawy dla dzieci i rodziców organizowane przez bielskie szkółki narciarskie, pokazy sprzętu narciarskiego oraz odzieży sportowej.

BEZPIECZNA ZIMA – pomóż sobie i innym!

Weź udział w bezpłatnej akcji społecznej Szpitala św. Łukasza.

Sobota, 9 grudnia 2017 w godzinach 11.00-16.00.

Rejestracja: www.lukasza.pl/zima

 

1
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt