Bezpieczna zima – pomóż sobie i innym!

Patrząc za okno, nikt nie ma wątpliwości, że już niedługo zima zawita do nas na dobre. Okres zimowy to sezon aktywnego wypoczynku w górach. Sporo czasu spędzamy na stokach narciarskich. Zdarza się, że jesteśmy świadkami bądź sami spotykamy się z sytuacjami, kiedy potrzebna jest fachowa pomoc. Czy wiemy, jak zareagować, kiedy nasze bądź czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone? Wychodząc naprzeciw tym wątpliwościom zespół Szpitala św. Łukasza oraz Grupa Beskidzką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego organizuje akcję Bezpieczna zima – pomóż sobie i innym!
9 grudnia w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej doświadczeni ratownicy GOPR, ratownicy medyczni oraz lekarze z zespołu ortopedii tego szpitala będą informować, jak zachować szeroko rozumiane zdrowie podczas uprawiania sportów zimowych.
Tegoroczne wydarzenie skupia się wokół tematyki sportów zimowych. Wieloletnia współpraca z GOPR oraz szerokie doświadczenie zespołu lekarskiego oddziału ortopedii w zakresie leczenia urazów sportowych stało się podstawą do stworzenia koncepcji programowej wykładów. W trakcie spotkania, oprócz pokazów sprzętu GOPR, zaprezentowane zostaną filmy z akcji ratowniczych oraz wyjaśnione będą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w górach. Lekarze ortopedzi opowiedzą o zasadach diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu urazów narciarskich oraz o wskazówkach odnośnie powrotu do sportu po wyleczonym urazie. Ponadto fizjoterapeuci przeprowadzą instruktaż ćwiczeń, które każdy narciarz powinien przeprowadzić przed rozpoczęciem zjazdu narciarskiego.
Dodatkowo w tym dniu zorganizowany będzie dzień otwarty w Szpitalu św. Łukasza, gdzie partnerzy akcji Bezpieczna zima przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Planowane są gry i zabawy dla dzieci i rodziców organizowane przez bielskie szkółki narciarskie, pokazy sprzętu narciarskiego oraz odzieży sportowej.
Zarejestruj się na bezpłatną Akcję Społeczną w Szpitalu św. Łukasza 9 grudnia w godzinach 11.00-16. 00 – rejestracja na stronie: www.lukasza.pl/zima

9 December 2017 o godz. 11.00
Szpital św. Łukasza
ul. Bystrzańska 94 B, 43-309 Bielsko-Biała
tel: 33815 11 13

lukasza.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt