Alex Han, Joey DeFrancesco Trio

Saksofonista i kompozytor, Alex Han, został uznany za jednego z najbardziej obiecujących muzyków swojego pokolenia. Jest kimś więcej niż tylko muzykiem jazzowym. Jego twórczość, inspirowana wieloma gatunkami, podkreśla jednocześnie tradycję jazzową, a jej celem jest prezentacja współczesnej muzyki instrumentalnej szerokiej publiczności. Odświeżający styl i pasja Hana pokazują, jak muzyka może wejść w rzeczywistość. Han ukończył studia w Berklee College of Music. Mając 20 lat rozpoczął współpracę z Marcusem Millerem, współpracował również z innymi znanymi muzykami, takimi jak Richard Bona, Stanley Clarke i Terri Lyne Carrington, od czasu do czasu prowadząc własne projekty. W 2016 roku płyta Millera Afrodeezia została nominowana do nagrody GRAMMY, a biorący udział w jej nagraniu Han  zebrał znakomite recenzje. Obecnie nadal współpracuje z Marcusem Millerem, ale w czerwcu 2017 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany Spirit, wyprodukowany przez Millera. Na płycie ukazuje swoje niezwykłe umiejętności jako wykonawca i kompozytor. Z materiałem z tej płyty zadebiutuje na 20. Bielskiej Zadymce Jazzowej. Album został nominowany do nagrody Grammy 2018.
Joey DeFrancesco to jeden z najznamienitszych wirtuozów gry na organach Hammonda. Ogromną popularność oraz uznanie przyniosły mu lata współpracy z trio Johna McLaughlina oraz w europejskich koncertach z grupą Milesa Davisa, co ukształtowało jego osobowość i wrażliwość muzyczną. Miles Davis wdrożył go również w arkana gry na trąbce. DeFrancesco ma w swym dorobku ponad 30 albumów, które w większości zostały zrealizowane dzięki kontraktowi płytowemu z wytwórnią Columbia Records. Koncertuje w różnych formacjach (kwartet, trio) na estradach całego świata, uczestnicząc w wielu projektach i festiwalach. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy za nagrania Falling in Love Again, (2004), Never Can Say Goodbye(2010), Enjoy the View (2014).

21 February 2018 o godz. 19.00
Cena: 130, 80 zł
Biuro Lotos Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej
ul. Mostowa 5 (Galeria Sfera), pokój 320, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 578 690 007, 574 822 300

mail: biurofestiwalowe@zadymka.pl, bilety@zadymka.plwww.zadymka.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt