Alessandro Martire

Centro Italiano di Cultura we współpracy z Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie, organizuje koncert światowej sławy pianisty Alessandro Martire. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 23 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.  
Alessandro Martire to młody włoski kompozytor, pianista, urodzony w Como w dniu 12 lipca 1992. W wieku 15 lat napisał swoje pierwsze kompozycje fortepianowe z rosnącym zainteresowaniem do klasycznej muzyki współczesnej z dodatkiem elementów pochodzących z muzyki pop, minimalistycznej i crossover, osiągając bardzo osobisty styl.
Jego koncerty z oryginalną muzyką, sprawiły że wystepował na prestiżowych Uniwersytetach i Teatrach na całym świecie, z pośród których w 2013 wyróżniają się Hong Kong University of Science and Technology, Y-theatre -Hong Kong, Joseph Haydn Konzerthaus – Bolzano , w 2014 Seowon University  w Seulu a w 2015 roku Università Commerciale Bocconi Milano, New Musical Art Philharmonic Hall. – Moskwa
W 2012 uczęszczał do American College of Music w Bostonie: Berklee (College of Music) w kierunku kompozycji new age, występując w końcowym Koncercie-Recitalu typu David Friend Recital Hall. W 2015 roku ukończył z wyróżnieniem kierunek fortepian i kompozycję na Akademii Muzycznej w Genui, pod kierunkiem pianisty i kompozytora M. Giusto Franco.
Ma na swoim koncie liczne międzynarodowe trasy koncertowe:
- W 2013 roku, aby wypromować swój pierwszy album, występował w jednym roku w wielu krajach, w tym: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Austria, Dania, Hong Kong, Szwajcaria, Korea Południowa, Włochy, otrzymując liczne nagrody i będąc doceniony za muzyczną oryginalność i wyjątkową jakość występów w tak młodym wieku.
W 2015 r. W Mediolanie, a później w Indonezji, Singapurze, Rosji i Niemczech.
W 2016 roku, z okazji nowego albumu Flames of Joy wykonał 12 koncertów w 10 krajach, od Etiopii do Australii przez RPA, ZEA, Hong Kong, Chiny, Koreę Południową, Indonezję, Włochy i Słowację. Artysta przedstawił muzykę z nowego albumu również w Royal Palace w Belgradzie z okazji imprezy dla księcia Alexander i księżnej Katherine.
W 2017 r. międzynarodowe tournée po Japonii i Rosji oraz koncert z orkiestrą Soul Academy w Ho Chi Minh w Wietnamie.
Alessandro Martire jest także kompozytorem ścieżek dźwiękowych do filmów, filmów krótkometrażowych, teatru i reklam.
W 2015 roku założył Infinity Sound, promując wiele projektów społecznych, w tym: MotoMusicaInsieme, Infinity Sound Earth i Infinity Sound Theatre.  
Wstęp na koncert wyłącznie za okazaniem zaproszenia dostępnego w Centro Italiano di Cultura

23 March 2018 o godz. 18.00
Cena: zaproszenia do odbioru w Centro Italiano di Cultura
Centro Italiano di Cultura
ul. Boh. Warszawy 26, 43-300 Bielsko-Biała
tel: 338164068

mail: info@centroitaliano.plwww.centroitaliano.pl
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt