13. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ

 

9 i 10 czerwca na Rynku Starego Miasta w Bielsdku-Białej odbędzie się 13. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili goście z takich miast, jak: Baia Mare z Rumunii, Bierdiańsk z Ukrainy, Berlin z Niemiec, Frydek-Mistek i Trzyniec z Czech, Nyiregyhaza i Szolnok z Wegier, Żylina ze Słowacji, Kragujevac z Serbii, Besancon z Francji  i Ustka. W piątek i w sobotę na scenie na Rynku występować będą: Papa Henschel Swingtett z Berlina, Trochumoc z Frydka-Mistka, Boutique z Trzyńca, The Bluebeat z Żyliny, Ewelina Bogucka z Ustki, Folkfusion Band z Nyiregyhaza oraz Damian Luber Quartet i Imaginarium z Bielska-Białej.

Tradycyjnie już podczas festiwalu odbędzie się impreza promocyjna Ustki pod nazwą „Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej”. Przygotowano ciekawą ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem. Przez dwa dni czynne będzie także stoisko promocyjne Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej, Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, prezentujące najpiękniejsze tereny czeskich Beskidów, a przedstawiciele węgierskiego miasta Nyiregyhaza promować będą swój region. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej będzie zachęcało do obejrzenia ciekawych zbiorów i wystaw tematycznych.

W sobotę czynne będzie stoisko informacyjne Punktu Informacji Europejskiej Europa Direct – Bielsko-Biała działające przy Książnicy Beskidzkiej. W piątek i sobotę w godzinach od 15.00 do 19.00 Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej zorganizuje dla dzieci i dorosłych warsztaty: wesołe buźki czyli malowanie twarzy, papier czerpany, kolorowe etui na telefon i zabawy integracyjne: chusta animacyjna, kręcenie liną i rzut do celu. W sobotę w godz. 12.00 – 15.00 Stowarzyszenie Hajstra zaprasza dzieci i młodzież na animacje „Taneczne szaleństwo”. W niedzielę w godzinach od 15.00 do 19.00 zorganizowany zostanie Klub Kreatywnego Inżyniera, czyli warsztaty dla dzieci.

Od soboty 10 czerwca, do piątku 30 czerwca w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków (Rynek 27) czynna będzie wystawa fotografii „Ustka z lotu ptaka”. W kamienicy Rynek 11 w piątek od godz. 17.00 do 19.00 czynna będzie wystawa zabytkowych urządzeń do gazowania wody mineralnej, zorganizowana przez gości z Węgier. Wystawa będzie otwarta także w sobotę w godz. 12.00 – 18.00.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

1
Gra mobilna do ściągnięcia tutaj Szlakiem czarnej ręki
Karta miejska

Aplikacja mobilna do ściągnięcia tutaj
Google Play iTunes Windows Phone
Stopka

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby. Nazwa projektu: Integracja branży turystycznej w celu wdrożenia innowacyjnych działań Turystyczna Inicjatywa Klastrowa Bielska-Białej. Beneficjent: Miasto Bielsko-Biała, Pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu: 935.007,46 PLN . Dofinansowanie ze środków EFRR w ramach RPO WSL na lata 2007-2013: 784.634,95 PLN. Informacje źródłowe na temat RPO WSL na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

 

Korzystanie z serwisu ułatwia wykorzystanie skrótów klawiaturowych.

Po stronie możesz poruszać się za pomocą przycisków:

* TAB (przejście do kolejnego odnośnika) lub
* SHIFT + TAB (przejście do poprzedniego odnośnika).

Szybki dostęp poprzez skróty:

* CTRL + 1 - Strona główna
* CTRL + 2 - O Bielsku-Białej
* CTRL + 3 - Turystyka
* CTRL + 4 - Sport
* CTRL + 5 - Kontakt